Proponuję bibliotekom przewodnik turystyczno-historyczny: „Monte Cassino i okolice. Szlakiem 2 Korpusu Polskiego”, wydany w roku obchodów 80 rocznicy bitwy o Monte Cassino, na specjalnych warunkach:

  • Cena przewodnika 74,99 zł,
  • Koszt wysyłki Pocztex – na koszt wydawcy,
  • Termin płatności faktury VAT – 14 dni.

Wydawcą przewodnika jest ItalJarek, a numer ISBN książki to 978-83-63273-00-2. Książka liczy 296 stron. Autorem przewodnika jest Jarosław Rubin – podróżnik, bloger i fotograf, miłośnik Italii i historii 2 Korpusu Polskiego.

Zamówienia proszę kierować na adres mailowy:

biuro@valuecreation.pl

Oferta dla bibliotek – o przewodniku

Przewodnik turystyczno-historyczny: „Monte Cassino i okolice. Szlakiem 2 Korpusu Polskiego” został wydany w roku obchodów 80 rocznicy bitwy o Monte Cassino. Autorem przewodnika jest Jarosław Rubin – podróżnik, bloger i fotograf, miłośnik Italii i historii 2 Korpusu Polskiego.

Jest to pierwszy w Polsce przewodnik opisujący miejsca i trasy w okolicach Cassino związane z walkami 2 Korpusu Polskiego na włoskiej ziemi w maju 1944 roku.

Przewodnik ten zawiera szczegółowe opisy tras oraz miejsc związanych z bitwą o Monte Cassino, a także liczne fotografie i mapy, które ułatwią zrozumienie i docenienie tej ważnej części naszej historii. Publikacja ta inspiruje do odkrywania miejsc związanych z polską historią oraz wskazuje interesujące trasy do trekkingu oraz obiekty do zwiedzania.

Książka prowadzi po miejscach pamięci związanych z 2 Korpusem Polskim (Polski Cmentarz Wojenny na Monte Cassino, pomniki: 5 Kresowej dywizji Piechoty, 3 Dywizji Strzelców Karpackich, 4 Pułku Pancernego „Skorpion”) oraz po szlakach i miejscach związanych z żołnierzami 2 Korpusu Polskiego w Cassino, Venafro, San Vittore del Lazio, Acquafondata czy Portella.

W książce zamieszczono 18 map, 9 szlaków pieszych i 5 propozycji wycieczek samochodowych, prawie 200 fotografii oraz 13 kodów QR prowadzących do miejsc opisywanych w przewodniku.

Dostawa przewodnika