Zapraszam na spotkanie autorskie we Wrocławiu 15 maja o godzinie 18:00, w Bibliotece Turystycznej przy ul. Szewskiej 57. Na spotkaniu opowiem (i pokażę slajdy) o moich wędrówkach szlakiem 2 Korpusu Polskiego, których efektem jest przewodnik: „Monte Cassino i okolice. Szlakiem 2 Korpusu Polskiego”.

Spotkanie autorskie przed wyjazdem do Cassino

Spotkanie autorskie we Wrocławiu odbędzie się tuż przed moim wyjazdem do Cassino na uroczystości 80 rocznicy bitwy o Monte Cassino.

Przewodnik Monte Cassino i okolice. Szlakiem 2 Korpusu Polskiego

Opowiem o miejscach, jakie odwiedziłem w ramach trekkingu patriotycznego szlakiem 2 Korpusu Polskiego, i jakie odkryjesz z moim przewodnikiem w ręku.

Zobaczysz, jak wiele miejsc czeka na podróżnika, który przyjedzie na Monte Cassino i chce zobaczyć więcej niż klasztor i Polski Cmentarz wojenny.

Powiem też kilka słów, komu dedykowałem ten przewodnik oraz wspomnę o najwspanialszym kronikarzu bitwy o Monte Cassino – Melchiorze Wańkowiczu. Pokażę, gdzie Wańkowicz spędził ostatnią noc, zanim wyruszył dokumentować walki 2 Korpusu Polskiego. Opowiem też, gdzie stacjonował niedźwiedź Wojtek w czasie bitwy.

Do zobaczenia na spotkaniu.

Luciano Bucci i autor przewodnika
Luciano Bucci i autor przewodnika

Możesz również cieszyć się:

1 komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *