Jaka jest opinia o przewodniku Monte Cassino i okolice. Szlakiem 2 Korpusu Polskiego osób, które już kupiły i przeczytały książkę? Dziś zamieszczam obszerną opinię, jaką przesłał mi Piotr Lemieszek – miłośnik historii, eksplorator pola bitwy o Monte Cassino i uczestnik wypraw śladami żołnierzy 2 Korpusu Polskiego.

Opinia o przewodniku

Opinia o przewodniku - Piotr Lemieszek
Piotr Lemieszek przy tablicy umieszczonej przy Drodze Polskich Saperów

Panie Jarku,

proszę przyjąć moje gratulacje. Świetnie Pan to zebrał i opisał.

Od dawna chodziło mi po głowie, by zrobić taki przewodnik o tym rozległym terenie, na którym rozgrywała się słynna bitwa. Niestety, czas mi na to pozwolił, ale cieszę się, że chociaż udało mi się wydać książkę o historii mojego dziadka Mariana Lemieszka, uczestnika tej historii.

My, jako Polacy wiemy, że nasi żołnierze zwyciężyli na Monte Cassino, ale mało kto zna dokładnie przebieg bitwy, nie mówiąc już o topografii. Dla chcących poznać teren i historię bitwy o Monte Cassino Pana książka świetnie przybliża temat i daje motywację, by szukać i czytać dalej o tym zagadnieniu. Sam chyba nie zrobiłbym tego lepiej, mimo, że znam tą historię, a teren, można powiedzieć, jak własną kieszeń.

Czytając przewodnik utrwaliłem swoją wiedzę, ale też dowiedziałem się kilku nowych, ciekawych faktów o bitwie i związanych z nią miejscach. Książka na pewno posłuży mi podczas wyjazdu na Monte Cassino już za cztery dni jak i podczas kolejnych edycji moich wypraw. Będąc tam w terenie i przekazując moim towarzyszom podróży wiedzę o polu bitwy, nabywaną od kilkunastu lat, z przyjemnością podeprę się także przewodnikiem.

Zrobił Pan bardzo pożyteczną rzecz opracowując to itinerarium.

Aha, dziękuję za kilkukrotne wymienienie mojego nazwiska w przewodniku 🙂

Pozdrawiam serdecznie

Piotr Lemieszek

Możesz również cieszyć się:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *