Przewodnik Monte Cassino i okolice. Szlakiem 2 Korpusu Polskiego został oficjalnie zaprezentowany Czytelnikom podczas spotkania autorskiego, jakie odbyło się 16 lutego 2024 w Warszawie.

Monte Cassino i okolice – Wańkowicz, niedźwiedź Wojtek i polskie pomniki…

Monte Cassino i okolice - przewodnik. Spotkanie autorskie w Warszawie

Ucieszyłem się, że w piątek o 19:00 w gościnne progi klubokawiarni podróżniczej Tam i z Powrotem zawitało tyle osób, że trzeba było dostawiać krzesła w salce, w której odbywało się spotkanie autorskie.

Dziękuje wszystkim tym, którzy znaleźli czas na spotkanie ze mną w ten piątkowy wieczór. Miło mi, że na spotkanie przyszła Anna Kłossowska – dziennikarka, pisarka i autorka przewodników po Włoszech – znana też jako ItaliAnna.

Monte Cassino i okolice - spotkanie autorskie

W pierwszej części spotkania zaprezentowałem jedną z propozycji tras pieszych, którą opisuję również w przewodniku. Nazywam ją „trasą trzech pomników”, ponieważ umożliwia dotarcie do pomników: 3 Dywizji Strzelców Karpackich, Pułku 4 Pancernego „Skorpion” oraz 5 Kresowej Dywizji Piechoty.

Opowiedziałem też o moje wizycie w Venafro, gdzie szukałem śladów Melchiora Wańkowicza i niedźwiedzia Wojtka.

Po moich opowieściach był czas na odpowiedzi na pytania uczestników spotkania, a potem z radością wpisałem dedykacje dla osób, które były posiadaczami pierwszych egzemplarzy przewodnika „Monte Cassino i okolice. Szlakiem 2 Korpusu Polskiego”.

Kolejne spotkania autorskie już w marcu…

Możesz również cieszyć się:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *