Niedźwiedź Wojtek na koszulce polskiej firmy Haasta – Military & Outdoor towarzyszył mi na szlakach wokół Monte Cassino podczas zbierania materiałów do przewodnika. Dzisiejszy tekst jest pierwszym z serii podziękowań osobom i firmom, które pomogły mi w napisaniu i wydaniu przewodnika Monte Cassino i okolice. Szlakiem 2 Korpusu Polskiego.

Niedźwiedź Wojtek na szlaku 2 Korpusu Polskiego

Przygotowując się do wyjazdu w masyw Monte Cassino, chciałem maszerować szlakiem 2 Korpusu Polskiego ubrany w koszulkę, która łączy się z tematycznie z przewodnikiem oraz została wyprodukowana w Polsce. Motyw na koszulce miał dotyczyć bitwy o Monte Cassino. Wybrałem niedźwiedzia Wojtka, choć znalezienie koszulki – w odpowiednim dla mnie rozmiarze i polskiej – nie było proste.

Haasta - Military & Outdoor

Po przewertowaniu wielu stron internetowych znalazłem T-shirt, który był w moim rozmiarze, podobał mi się i był wyprodukowany w Polsce. Dodatkowo, był szybko dostępny. Była to koszulka termoaktywna „Miś Wojtek” firmy Haasta. Na wszelki wypadek kupiłem dwie i spakowałem na podróż do Włoch.

Ubrany w tę koszulkę pokonałem Drogę Polskich Saperów i wszedłem na wzgórze 575. Byłem też w takiej koszulce w Venafro, gdzie w czasie bitwy o Monte Cassino stacjonował niedźwiedź Wojtek. O Venafro napiszę w osobnym artykule.

…i na okładce przewodnika

Już po powrocie do Polski zabrałem się za poszukiwanie firm, które chcą zostać partnerem przewodnika „Monte Cassino i okolice. Szlakiem 2 Korpusu Polskiego”. Wydawało mi się, że potentaci na tym rynku dostrzegą potencjał przewodnika i ważność 80 rocznicy bitwy o Monte Cassino. Okazało się, że zainteresowanie wyraziła tylko firma Haasta, ta sama, od której wcześniej kupiłem koszulkę z Wojtkiem. W ten sposób firma trafiła na IV stronę okładki przewodnika.

Ponieważ koszulka bardzo mi się spodobała, to na zdjęcie umieszczone na skrzydełku przewodnika wybrałem swoją fotografię z misiem.

Niedźwiedź Wojtek na skrzydełku okładki przewodnika

Wspierajmy polskie, patriotyczne firmy!

Możesz również cieszyć się:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *