Polska Zbrojna w 80 rocznicę bitew o Monte Cassino oraz Falaise wydała specjalną edycję 3. tomu Biblioteki Polski Zbrojnej Historia – Szlak zwycięstwa.

Biblioteka Polska Zbrojna Historia. Numer 3. kolekcji

Monte Cassino. Polska Zbrojna Historia

Poświęcony przypadającym 2 2024 roku trzeci tom kolekcji Biblioteki Polska Zbrojna Historia ma ponad 200 stron i zawiera wybrane artykuły z kwartalnika „Polska Zbrojna. Historia” związane z walkami i zwycięstwami 2 Korpusu Polskiego oraz 1 Dywizji Pancernej.

Możemy przeczytać teksty takich autorów, jak Bogusław Polak, Jerzy Kirszak, Anna Putkiewicz, Piotr Korczyński, Zbigniew Wawer czy Juliusz S. Tym.

Jestem dumny, że wśród artykułów znalazł się jeden mojego autorstwa (kalendarium bitwy o Monte Cassino „Krew płynie z gór”).

Bibliotek Polska Zbrojna. Historia

Okolicznościowa jednodniówka

Z okazji 80 rocznicy bitwy o Monte Cassino ukazała się również jednodniówka wydana przez „Polska Zbrojna” (Wojskowy Instytut Wydawniczy).

Rozdawana bezpłatnie jednodniówka jest nie tylko źródłem wiedzy, ale również pamiątką z obchodów 80 rocznicy bitwy o Monte Cassino.

Krew płynie z gór - jednodniówka wydana z okazji rocznicy bitwy o Monte Cassino

Polska Zbrojna. Historia – patron medialny przewodnika „Monte Cassino i okolice”.

Polska Zbrojna. Historia = patron medialny przewodnika

„Polska Zbrojna. Historia” jest patronem medialnym przewodnika Monte Cassino i okolice. Szlakiem 2 Korpusu Polskiego.

Wojskowy Instytut Wydawniczy, który jest wydawcą kwartalnika „Polska Zbrojna. Historia”, jest również autorem projektu szlaku historycznego na Monte Cassino, zrealizowanego wspólnie z Polską Fundacją Narodową przy współpracy z samorządem Cassino.

Możesz również cieszyć się:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *