Zainspiruj się opowieściami i opisami tras z przewodnika Monte Cassino i okolice. Szlakiem 2 Korpusu Polskiego. Zobacz masyw Monte Cassino i okoliczne miejsca, które odwiedziłem pisząc ten przewodnik, i przekonaj się, jak wiele jest do odkrycia.

Odkryj miejsca związane z 2 Korpusem Polskim

Zdobądź wzgórza, na których walczyli polscy żołnierze. Przejdź Drogę Polskich Saperów. Zrób trekking patriotyczny przez wąwóz Inferno.

Ja przeszedłem szlaki piesze i przejechałem trasy samochodowe na potrzeby napisania przewodnika w 2022 i 2023 roku, więc dostajesz świeże informacje i fotografie miejsc i terenu.

Droga Polskich Saperów - przewodnik Monte Cassino i okolice
Początek Drogi Polskich Saperów

Przykładowo, jeśli będziesz chciał iść Drogą Polskich Saperów, to otrzymasz nie tylko opis trasy, ale również dzięki przewodnikowi dowiesz, dlaczego trasa z Cairy do Gardzieli jest znana jako Cavendish Road, a Polacy nazywają ją Drogą Polskich Saperów.

Dodatkowo dzięki temu, że opis turystyczny jest połączony z warstwą historyczną, podczas wycieczki Drogą Polskich Saperów możesz łatwiej dostrzec miejsca związane z 2 Korpusem Polskim np.:

  • Skład amunicji,
  • Zakręt Torrente del Dente,
  • Jary, w których przebywali żołnierze przed bitwą,
  • Wzniesienie „Żbik”.

Połącz wędrówkę z odkrywaniem historii

Taki układ, jak podałem w odniesieniu do Drogi Polskich saperów, jest zachowany przy opisie każdej trasy:

  • część turystyczna,
  • opis walk i wydarzeń sprzed 80 lat,
  • ważne miejsca i ich historia.

Aby ułatwić Ci łączenie turystyki z historią 2 Korpusu Polskiego, w przewodniku znajdziesz nie tylko aktualne fotografie i mapy, ale również mapy historyczne oraz zdjęcia wykonane w 1944 roku. Zainspiruj się nimi podczas wędrówek.

Monte Cassino i okolice - fragment przewodnika.

Niezawodnie dotrzesz do celu

Aby bezpiecznie dotrzeć do celu i uniknąć ryzyka zgubienia się podczas wycieczki, w przewodniku znajdziesz kod QR, który otworzy mapę trasy w aplikacji w twoim smartfonie.

Dodatkowo przy opisie każdej trasy znajdziesz jej mapkę oraz profil wysokościowy.

Monte Cassino i okolice - fragment przewodnika

Wyrusz w trasę z przewodnikiem „Monte Cassino i okolice. Szlakiem 2 Korpusu Polskiego”

Książka jest starannie wydana w formacie A5, szyta i klejona, z oprawą ze skrzydełkami. Dzięki temu będzie Ci długo służyć.

Przewodnik „Monte Cassino i okolice” pozwoli Ci odbyć podróż nie tylko w przestrzeni, ale także w czasie. To opowieść o bohaterstwie żołnierzy 2 Korpusu Polskiego, historii i miejscach, które warto poznać. Niech ta książka stanie się Twoim towarzyszem podczas wyprawy na Monte Cassino!

Jeśli chcesz zdobyć wzgórza w masywie Monte Cassino i szukasz ciekawych tras pieszych lub samochodowych, to zachęcam do zamówienia przewodnika, który z radością dla Ciebie opatrzę autografem.

Książka z autografem - Monte Cassino i okolice

Możesz również cieszyć się:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *