Pojawiają się pytania, czy łatwo trafić w ciekawe miejsca w okolicach Monte Cassino? Z przewodnikiem Monte Cassino i okolice na pewno tam dotrzesz, bo pomogą ci zamieszczone w nim kody QR. Do czego służą?

Przewodnik pomoże, kiedy nie wystarczy mapa

Jeśli wybierasz się w okolice Monte Cassino i szukasz śladów 2 Korpusu Polskiego oraz związanych z nim miejsc, to może się okazać, że nie wystarczy tradycyjna mapa lub aplikacja. Dlaczego?

Na mapach i w aplikacjach nie są zaznaczone wszystkie ścieżki i miejsca prowadzące do ważnych miejsc, zwłaszcza, kiedy używamy tradycyjnych polskich nazw związanych z tymi miejscami.

Trudno odnaleźć w aplikacji odpowiednie miejsce, kiedy wpiszesz „Baza przeładunkowa Gdańsk” albo znaleźć pomnik upamiętniający tymczasowy cmentarz wojenny w San Vittore del Lazio.

Spraw skomplikuje się jeszcze bardziej, kiedy będziesz chciał pokonać wąwóz Inferno, a aplikacja zaproponuje ci kilka możliwości, najlepiej drogami samochodowymi.

Ciekawe miejsca Monte Cassino
Jak nie pogubić się na ścieżkach wokół Monte Cassino?

Może się też okazać, że trasa z Albanety do pomnika 5 Kresowej Dywizji Piechoty nie jest dobrze oznakowana i oczywista, choć pomnik widać z drogi prowadzącej od Polskiego Cmentarza Wojennego do Masserii.

W przewodniku „Monte Cassino i okolice. Szlakiem 2 Korpusu Polskiego” problem trafienia w ciekawe miejsca został rozwiązany.

Kody QR pomagają trafić w ciekawe miejsca w okolicach Monte Cassino

Problem odnalezienia ciekawych miejsc opisanych w przewodniku „Monte Cassino i okolice” został rozwiązany z wykorzystaniem kodów QR i przygotowanych map.

Kod QR (od Quick Response) umożliwia szybki odczyt za pomocą aparatu fotograficznego w smartfonie i połączenie się z zakodowanym adresem strony www.

Ciekawe miejsca Monte Cassino - kod do strony przewodnika
Przykładowy kod QR przenoszący do strony przewodnika

Dzięki zeskanowaniu wybranego kodu QR zamieszczonego w przewodniku „Monte Cassino i okolice” przeniesiesz się do aplikacji Mapy Google lub mapy.cz, na stronę z mapą na której zaznaczono punkty lub trasy opisane w przewodniku. Dzięki temu będziesz mógł wykorzystać nawigację w telefonie i trafić w interesujące cię miejsca.

Ciekawe miejsca Monte Cassino
Przykładowa strona przewodnika „Monte Cassino i okolice. Szlakiem 2 Korpusu Polskiego” z kodem QR

Możesz również cieszyć się:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *